Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  18 Punto16 Punto14 Punto12 Punto
Adnan DENİZ
Adnan DENİZ
...
YAZMAK BAZEN ÇOK ZOR...

Yazmak bazı zamanlar çok zor. Çırpındıkça batmaya benziyor. Bazı kelimeler nazlı birer gelincik gibi sallandıkça sallanıyor. Beynimin içerisinde kelimelerin dansı başladığı anda bütün uzuvlarım sanki kendisini kaybedercesine darmadağın oluveriyorlar.  

 

 Yazamadığım günlerde isyan bayrağı açmış bir nefer gibi solumaya başlıyorum. Nerede kaldın ey ilham perisi! Bazen şiirsel kelimeler dökülüyor dudaklarımdan. Bazen yazdıklarıma kızıyorum. Bazende bu kelimeler benimmi diye şaşırıyorum. Ama asıl olanı bulunca yani ana konuyu, dudaklarımda tebessümüm hiç eksik olmuyor. Yazmak, bütün ozanlarla, yazarlarla ve insanlarla paylaştıklarımı yeniden insanlara sunmanın en pratik yolu değilmi? Yıllarca öğrendiklerini saklayarak bir köşede birikimlerimiz yalnız bırakılır mı? Yazmak, bir dostla güzel bir sohbet edercesine, bir fincan kahve'yi birlikte paylaşırcasına yazmak. Bazen çok zor oluyor, akıl ve duygular kendi aralarında mücadeleye başladıkları anda, en çok zararı yazarına oluyor. İyi ki yazamıyorum bazen. İşte o zamanlar kendimi nadasa bırakılmış topraklar gibi hissediyorum. Biliyorum ki belli bir zaman sonra yazarın dönüşü muhteşem olacak. Düşünebilmek ayrı bir artı insan için ve düşündüğünü söyleyebilmek ve yazabilmek. Yâda yazarken sancılar duymak bir gün boyu... Uykusuz ve gözlerin uzaklarda, sanki sevgiliyi bekler gibi buğulu gözlerle yazmayı beklemek çok hoş bir şey.  

 

Yazmak bazen çok zor. Bazen boğazına düğümlenen bir yumruk gibi, çakılı kalırsın ya, işte öyle bir şey yazamamak. Ama yazmayı beklemek ve yazacağını bilmek çok hoş...
Bu yazı toplam 21275 defa okunmuştur.  
Kalan Karekter Sayısı : 500
Osman Yüceli / 02 Ekim 2013 Çarşamba 18:19
Yazarı Tebrik ederim.Yazıdan çok etkilendim.
100 %
Beğendim
Beğenmedim
Ceyhanlı / 02 Ekim 2013 Çarşamba 08:05
\"Düşünebilmek ayrı bir artı insan için ve düşündüğünü söyleyebilmek ve yazabilmek. Yada yazarken sancılar duymak bir gün boyu... Uykusuz ve gözlerin uzaklarda, sanki sevgiliyi bekler gibi buğulu gözlerle yazmayı beklemek çok hoş bir şey. \"Düşünmek ve yazmak fiil'ni yerine getiren herkese saygılarımla
100 %
Beğendim
Beğenmedim
Ceyda Arslan / 01 Ekim 2013 Salı 20:56
'' Yazamadığım günlerde isyan bayrağı açmış bir nefer gibi solumaya başlıyorum'' Bütün yazarların en ortak karekterini bu cümleyle özetlemişsiniz.Kaleminiz daim,yazılarınız bereketli olsun.
100 %
Beğendim
Beğenmedim
Zehra KUŞ / 01 Ekim 2013 Salı 00:25
Uykusuz ve gözlerin uzaklarda, sanki sevgiliyi bekler gibi buğulu gözlerle yazmayı beklemek çok hoş bir şey...
Tebrik ederim yazamamayı, duygu ve düşüncelerle kağıdın ortasında yapayalnız kalmayı,beklemeyi ve kavuşma umudunu çok güzel ifade etmişsiniz...
100 %
Beğendim
Beğenmedim
MURAT BAŞ/ORDU / 30 Eylül 2013 Pazartesi 23:29
TC Murat Baş
Sevgili Adnan yazıyı kalem yazmaz, yürek yazar. Yürek enerjisini sızıdan alır... Sızlamayan yürek zaten yazı da yazamaz. Yüreği sızlayarak yazı yazan biri,ömrü boyunca isterse tek bir yazı yazmış olsun, onun değerini göstermesine vesile olur. Seni yürek sızılarınla beraber tanımış olmaktan gurur duyuyorum.
100 %
Beğendim
Beğenmedim
Gümeç Karamuk / 30 Eylül 2013 Pazartesi 23:15
Sevgili Adnan, bu yazınız çok güzel metaforlar içeriyor. \"...o zamanlar kendimi nadasa bırakılmış topraklar gibi hissediyorum\" gibi, ne güzel bir buluş! Sizin gibi şairlik yeteneğim yok tabiâ, ama bilimsel bir yazı konusunda çok, ama çok zor yazan biriyim, çünkü içime tam olarak sinmeden noktayı koymaya yanaşmıyorum, ismim hırpalanmasın diye. Avrupa tarihine dair elektronik kolleksiyonlara rağmen mutlaka görülmesi gereken birincil kaynak malzemesi eksiksiz olmadığı için çok zor yazıyorum, ama şiir veya herhangi bir türde iç dünya hakkında yazmanın yanında bu ne ki? Bende o beceri olmasa da, Sizin bu yazınızda tarif ettiğiniz zor yazmanın, sadece aklın değil, duyguların devreye girdiği ve Sizin dediğiniz gibi, \"...akıl ve duygular kendi aralarında mücadeleye başladıkları anda...\" çok daha zor olduğunu, çok iyi anlıyorum. Zihninize sağlık sevgili Adnan..
100 %
Beğendim
Beğenmedim
Yazarın Diğer yazıları
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
AmdYazılım
Güneydoğu Haber