Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  18 Punto16 Punto14 Punto12 Punto
Adnan DENİZ
Adnan DENİZ
...
BİZ ONUN GİBİSİNİ GÖRMEDİK

Siz hiç hayatını milletine feda eden, Özel yaşantısın bir kenara bırakarak uykusuz gecelerde hep yarın ülkem için neler yapabilirim diyen birini gördünüz mü?

 

Siz hiç savaş meydanlarında korkusuzca ileriye atılıp, memleketin dört köşesinde halkınızla birlikte mücadele ettiniz mi? Millete güvenmenin ne demek olduğuna, milletin desteği ile nasıl başarılı olunduğuna tanıklık ettiniz mi?

 

Siz hiç silahımız yok diyenlere ‘’bulunur’’düşmanımız çok diyene’’yenilir’’diyebildiniz mi?

 

Siz hiç topraklarımızda ölen düşman askerlerine bile’‘onlar bizim evlatlarımız oldular ‘’diyebilecek kadar engin yürekli olabildiniz mi?

 

Siz hiç ‘’size ölmeyi emrediyorum’’dediğinde gözünü kırpmadan vatan uğruna ölen vatan evlatları ile birlikte ölüme koşan bir komutan gördünüz mü?

 

Siz hiç yere düşen düşman bayrağını dahi yerden kaldıran ve düşman dahi olsa engin yüreği ile onların bayrağına saygı duyan bir lider gördünüz mü?

 

Siz hiç,  İsteseydi padişah olabilme imkânı varken halk adına hareket eden ve    ‘’Bağımsızlık Türk milletinin karakteridir’’diyerek bağımsız yaşamamızın en önemli yönetim şekli olan cumhuriyeti ilan eden bir halk adamı gördünüz mü?

 

Yani siz hiç yedi düvelle savaşarak yok olan bir vatandan yeni bir devlet kurdunuz mu? Siz hiç halka buyur kendi kendini yönet diyerek ahlaklı insanların rejimi olan demokrasiye ülkeye getirdiniz mi? ve siz hiç çağdaş uygarlık yolundaki yeniliklere tanıklık ettiniz mi?

 

Siz hiç ölüm anında bile halkını, vatanını düşünen’’Hatay ne oldu diye sayıklayan bir devlet adamına sahip oldunuz mu?

 

Siz hiç ölüm anında bile milletine ve milletinin yetiştirdiği doktorlara güvenerek’’Beni Türk doktorlarına emanet ediniz’diyen başka birini gördünüz mü?

 

Siz hiç’’Benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ama Türkiye Cumhuriyeti İlelebet yaşayacaktır’’diyebilecek kadar Türk gençliğine güvenen bir lider gördünüz mü?

 

Siz hiç bu kadar milletini seven ve milleti için ölen bir Türk Gördünüz mü?

Ben görmedim, ben duydum, ben okudum ve ben onu görmeden sevdim. Bayrağım, Milletim ve vatanım için ben onun fedakârlığını ve ben onun çalışkanlığını ve ben onun bize bıraktığı eserlerini çok sevdim.

 

Çok Türk gördük tarihi altın harflerle yazmış çok Türk gördük. Tam ölmüşken bizi tutup kaldıran bir Türk gördük. Bu Türk Mustafa Kemal ATATÜRK.

Biz onun gibisini görmedik.

  

Bu yazı toplam 20643 defa okunmuştur.  
Kalan Karekter Sayısı : 500
Yazarın Diğer yazıları
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
AmdYazılım
Güneydoğu Haber