Çok Okunanlar
Kültür-Sanat
ADANA'da Güney Eğitim Vakfı'nın her yıl bir kişiye verdiği 'Güneyin İncisi' ödülü bu yıl ünlü şair ve yazar Sunay Akın'ın oldu. Gecede ünlü sanatçı Leman Sam, konser verdi.
ADANA'da düzenlenen 2'nci Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali, sanatseverleri buluşturdu.
İSTANBUL'da yaşayan Modacı Perihan Demirdelen, kendi tasarladığı sonbahar-kış koleksiyonunun lansman çekimlerini memleketi Adana'nın Pozantı İlçesi'nde yaptı.
Adana'da bir otomobilde yapılan aramada 'Artemis' heykelciği ele geçirildi.
Çukurova’da, karikatür meraklılarının beklediği 2. Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali başladı.
'Bir Milyon Öğrenci Sinema ile Buluşuyor' kampanyasının Adana etabı, Vali Mahmut Demirtaş’ın da katılımıyla gerçekleştirildi.
Adana’da Güney Eğitim Vakfı’nın her yıl bir kişiye verdiği ’Güneyin İncisi’ ödülü bu yıl ünlü şair ve yazar Sunay Akın’ın oldu.
Adana’da 6 Ekim’de Seyhan Belediyesi ile Yaşar Kemal Vakfı’nın birlikteliğinde başlayan “Yaşar Kemal Sanat Günleri” 9 Kasım’da son bulacak.
Seyhan Belediyesi tarafından projelendirilen Av. Turhan Arun Sokak sağlıklaştırma projesinin ilk etabı tamamlandı.
Büyükşehir Belediyesi'nce 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 94'üncü yıldönümü için çekilen 'Cumhuriyeti Temellendiren Şehir; Adana' adlı kısa film, sosyal medya aracılığıyla milyonlarca kişiye ulaştı.
Adana'da 7 bin yıllık geçmişi bulunan Misis Antik Kenti'nin tanımını amacıyla Yüreğir Belediyesi tarafından düzenlenen festival, ikinci gününde de çeşitli etkinliklere sahne oldu.
Dünyaya 300 milyon dolarlık ihracat yapan Türk dizi film sektörü, çıtayı yükseltti.
Kültür-Sanat Kategorisindeki Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0175
Güneydoğu Haber