Çok Okunanlar
Kültür-Sanat
Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı - Altın Koza ve Yaşar Kemal Vakfı?nın birlikte düzenlediği ?Yaşar Kemal ile Çukurova?da Dünden Yarına? etkinlikleri 13 Mayıs Cuma günü yapılan bir dizi etkinlikle sona erdi.
DOĞUŞTAN 2 kolu olmadığı için sol ayak parmaklarıyla nota basan Alman 'korno' sanatçısı Felix Klieser, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası'yla (ÇDSO) birlikte Adana'da sahne aldı.
Medeniyetler şehri Kozan, 25'incisi düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT'te yerini aldı.
Adana'nın Kozan ilçesinde 3 kardeş, annelerinin bir dönem görev yaptığı İnkılap İlkokulu'na kütüphane kazandırdı.
Adana Devlet Tiyatrosu (ADT), ocak ayında 4 oyunu sanatseverlerin beğenisine sunacak.
ADANA'da '10'uncu Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı', 30 Mart- 2 Nisan 2022'de yapılacak. Komite, karnaval için il ve yurt dışından geleceklere rezervasyonlarını erken yaptırmaları çağrısında bulundu.
Amerika'dan memleketi Adana'nın Feke ilçesine dönüş kararı alan genç girişimci Gürkan Ali Muğlu, yaşadığı yerin doğal güzelliklerini ekoturizme kazandırmak için bölgede bir ilke imza attı.
ADANA'da, 4 yaşından itibaren piyano eğitimi alan, yurt içinde ve dışında birçok yarışmayı kazanan İlyun Bürkev (13), yarın Çukurova Senfoni Orkestrası ile sahneye çıkarak Mozart'ın 13 numaralı Piyano Konçertosu'ndan bir bölüm çalacak.
Adana'nın Kozan ilçesine bağlı Karanebili ve Kuytucak mahalleleri Kozan Belediyesi desteği ile eko turizme kazandırılacak
28. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali açılış gecesinde "Orhan Kemal Emek Ödülleri" sahiplerini buldu.
"Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması" ve "Adana Kısa Film Yarışması" olmak üzere 4 kategoriden eserlerin izleyiciyle buluşacağı 28. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali başladı.
28. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali kapsamında " Çukurova'dan Beyaz Perdeye Film Afişleri" sergisi açıldı.
Kültür-Sanat Kategorisindeki Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
AmdYazılım
Güneydoğu Haber