Çok Okunanlar
Sağlık
Corona virüs belirtileri, ülkemizde vaka sayılarının artmasının ardından vatandaşlar tarafından merak konusu olmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen online koronavirüs testi ile de kendinizi kontrol edebileceksiniz.
Adana’nın Kozan İlçesinde iki olan günlük nöbetçi eczane sayısı üçe çıkarıldı.
Eski Adana AKP İl Başkanı Fikret Yeni, Koronavirüs yendiğini açıklayarak, devletin aldığı tedbirlere uyulması gerektiğini söyledi.
Çin'de ortaya çıktıktan sonra dünyaya yayılan ve Türkiye'de de şu ana kadar 44 kişinin hayatını kaybetmesine 1872 vatandaşımızın enfekte olmasına neden olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) dünya çapında da can almaya devam ediyor.
Çinli araştırma gruplarının, hayatını kaybeden 29 koronavirüs hastası üzerinde otopsi yaptığı ve virüsün ölümden sonra da akciğerde varlığını sürdürdüğü belirtildi.
Sağlık Bakanlığı koronavirüs mücadelesi için yeni bir karar aldı. Karara göre, uzmanlık eğitimi alan hekimler, salgın hastalıkla mücadele için 3 ay süreyle görevlendirilebilecek.
Türk kökenli Alman siyasetçi Cem Özdemir ile AB Brexit Başmüzakerecisi Michel Barnier'in Kovid-19 testi pozitif çıktı. Ünlü Diyetisyen Ender Saraç da, koronavirüs şüphesiyle karantinaya alındı.
Bakan Koca, ''Özellikle önümüzdeki bir iki gün içerisinde hızlı tanı kiti devreye girmiş olacak'' diye konuştu.
Ülke genelindeki tüm hastanelerin afet ve acil durumlarda sunulacak sağlık hizmetleri konusunda gerekli hazırlıkları önceden yapmalarını ve ilk 72 saat boyunca hastane dışından hiçbir yardım almaksızın kendi kendine yeterli olmalarını sağlamayı amaçlayan
Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan son dakika açıklamasında “EN 149 standardındaki maskeler sadece eczanelerden ve reçete karşılığında verilecek.
Eczacılara antiseptik hazırlama izni çıktı. Buna göre; Piyasada üretimin artırılması için Dünya Sağlık Örgütü'nün formülüne göre artık eczacılar kendi dezenfektanlarını üretebilecek. Daha önce eczacıların aylık 2 litre alkol alabilme sınırları vardı ve ür
Çin Komünist Partisi'nin yayın organı Global Times'da yer alan habere göre Pekin yönetimi; koronavirüsle mücadele için geliştirilen ilk aşının insanların katılımıyla klinik denemelerinin yapılmasına onay verdi. Koronavirüs aşısının ilk denemesi ABD'de yap
Sağlık Kategorisindeki Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0188
Güneydoğu Haber