Çok Okunanlar
Sağlık
Dünyaca tanınan çikolata firmalarından Nutella, ürünlerinin helal sertifikalı olup-olmadığı sorusuna cevap verdi. Sosyal medyada bir kişinin 'Nutella helal mi?' sorusuna, 'Hayır, helal değil' diyen firma, gelen tepkiler üzerine açıklama yaptı.
Sağlık Bakanlığı’nın yeni geliştirdiği teknolojiyle artık 1 immün plazma bağışçısının 8 defa bağış yapabileceğini söyledi.
Adana’nın ilçelerinin genel durumu Vali Süleyman Elban’ın başkanlığında düzenlenen toplantıda değerlendirildi.
Bilim Kurulu saat 17.00'de toplandı. Toplantıda artan vakalar ve aşı çalışmalarının değerlendirilmesi bekleniyor. Toplantı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamada bulunacak.
Prof. Dr. Timuçin Çil, pandemi döneminde tüm dünyada kanser tanısının azaldığına dikkati çekti.
Adana’da yıllar önce tıp fakültesini bitirip Amerika’ya giden Meryem Tuncel, aldığı ödülle gurur verdi.
Sağlık-Sen Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu, "Ek ödeme emekli keseneğine yansıtılmamalı" dedi.
Sağlık Bakanlığı tarafından 22 Haziran koronavirüs tablosu, vaka, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 1212 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 24 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 188 bin 897, can kaybı 4 bin 974 oldu.
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 13 ilde sanayide antikor testlerine başlayacaklarını belirterek, "İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Konya, Tekirdağ, Adana, Sakarya, Gaziantep, Manisa, Eskişehir, Bursa ve Kayseri’de antikor testleri yapılacak."
Bakan Koca: Büyüklerimiz evde kalarak, dışarıda maske takıp, sosyal mesafeyi koruyarak tedbirlere uydu. Büyüklüklerini göstermeye devam ediyorlar. Teşekkür ederim
Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Daha önce ithal ettiğimiz iki farklı ilacın etken maddelerinin yerli üretimi için metotlar geliştirildi. TÜBİTAK MAM ile bir start-up firması, virüsün tedavisinde kullanılacak yüksek saflıkta antikor içeren bir
Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Pasif bağışıklık olarak bilinen hiperimmünglobulin’in endüstriyel üretimine başlayacağız. Yani plazma içinden saflaştırarak elde ettiğimiz antikorlarla ‘pasif aşı’ üreteceğiz
Sağlık Kategorisindeki Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.5369
Güneydoğu Haber