Çok Okunanlar
Sağlık
Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsün yeni bir belirtisi daha ortaya çıktı. Dermatoloji Uzmanı Dr. Deniz Çetinkünar, ciltteki kızamık ya da suçiçeği benzeri döküntü ve kaşıntıların virüsün belirtileri arasına girdiğini söyledi.
Türkiye'de son 24 saatte 180 bin 303 Kovid-19 testi yapıldı, 7 bin 103 kişinin testi pozitif çıktı, 134 kişi hayatını kaybetti.
Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 2017 Eylül-2020 Eylül döneminde kentin yanı sıra çevre illerden ve Orta Doğu'dan çok sayıda hastaya şifa oldu.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Vaka sayısında düşüş yaşanan şehirleri tek tek sıralayan Koca, Çin'den gelecek aşının Pazar'ı Pazartesi'ye bağlayan gece yola çıkacağını söyledi.
Pfizer/BioNTech ortaklığında geliştirilen Kovid-19 aşısının İngiltere'de kullanımına onay verildi. İngiltere aşısının, ülkede gelecek haftadan itibaren kullanılmaya başlanacağını duyurdu.
Hürriyet Gazetesi yazarı Osman Müftüoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı son açıklamalar ve alınan kararları Hürriyet'teki köşesinde değerlendirdi. Müftüoğlu, her kafadan bir sesin çıktığı, doğrunun yanlışla harmanlandığı son derece karmaşık ve riskli b
Adana İl Sağlık Müdürü Dr. Halil Nacar, 1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası nedeniyle personellere karanfil dağıttı, çağrı merkezindeki telsizden bütün ekiplere, "Cansiperane çalıştığınızın farkındayım. Gayretleriniz adına sizlere teşekkür ediyorum"
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Murat Gündüz, tedbirler yeterince uygulanmazsa vakaların artmaya devam edeceğini söyledi
Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüsten hayatını kaybedenlerin yaptığı en büyük yanlışı anlattı.
Corona virüsüne karşı Sputnik V aşısını geliştiren Rusya'dan kritik açıklamalar geldi. Uzmanlar, aşı yapılsa dahi virüsün bulaşabileceğini söylerken, gripte olduğu gibi her yıl aşı vurulması gerekebileceğine dikkat çekti.
YEŞİLAY Adana Şube Başkanı Mehmet Aslanbaba, pandemi dönemi bağışıklık sistemini olumsuz yönde etkileyen sigara, alkol, uyuşturucu gibi bağımlılık yapıcı madde kullanan 10 bine yakın kişinin Türkiye Yeşilay Cemiyeti Danışmanlık Merkezi'ne (YEDAM) başvurdu
Kovid-19'a karşı yüzde 95 koruma sağladı
Sağlık Kategorisindeki Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
AmdYazılım
Güneydoğu Haber