Çok Okunanlar
Dünya
İsveç Kilise Birliği Sol Bölge Başkanı Stefan Lindquist'in sosyal medyada Müslümanlar hakkında yazdığı makale, hem beğeni ve paylaşım rekoru kırdı hem de ülkenin önde gelen gazetelerinde yer buldu.
Avrupa ülkelerinin tüm algı operasyonlarını Türkleri durduramadı. Almanya, Avusturya, Danimarka ve Fransa’dan binlerce Türk, Bosna’ya akın etti. Sınırları aşan bu sevgi Avrupa basınını şoke etti.
İsrail’in Suriye’deki İran hedeflerini vurmasının ardından sessiz kalan Rusya büyük kozunu oynadı. Golan Tepeleri’ndeki İsrail üslerinin etrafı denizden Rus füze ve roketleriyle sarıldı.
Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin sözcüsü Albay Turki el-Maliki, Yemen’de El-Hudeyde limanını kontrol eden Husilerin Kızıldeniz’de buğday taşıyan Türk gemisine füze fırlattığını belirtti.
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun bugün saat 16:00'da ABD'nin yeni İran stratejisini açıklayacağı duyuruldu.
Rusya Savunma Bakanlığı, İsrail ordusunun Suriye saldırısı sırasında fırlattığı füzelerin yarısından fazlasının Suriye hava savunma sistemleri tarafından imha edildiğini belirtti
Trump’ın İran nükleer anlaşmasına ilişkin kararını açıklayacağı tarih yaklaşırken, Tahran’a yönelik baskı artıyor. İran karşıtı Körfez cephesi, Tahran ile ilişkileri kesen Fas’a destek verdi.
Türkiye - Avrupa Birliği arasındaki göçmen mutabakatı öncesinde Yunanistan\'a günde 5 bin sığınmacının geçtiğini belirten Aleksis Çipras, anlaşma sayesinde daha kötü durumların önüne geçildiğini söyledi.
Ülkede yeni fark edilen bilgisayar hatası yüzünden 9 yıldır taramalara çağrılmayan 68-71 yaş grubundaki 450 bin kadından en az 135, en fazla 270\'inin meme kanserinden ölmüş olabileceği ortaya çıktı.
Fas, \'Hizbullah örgütü ile Polisario Cephesi arasındaki ilişkinin ülke güvenliğini ve istikrarını tehdit ettiği gerekçesiyle\' İran ile diplomatik ilişkilerini kestiğini duyurdu.
Ermenistan Parlamentosu’nda başbakanlık seçimine tek aday olarak giren muhalif hareketin lideri Nikol Paşinyan gereken oyu alamadı.
Düşman kardeşler Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un ve Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in tarihi bir adım atarak bir araya geldi.
Dünya Kategorisindeki Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0267
Güneydoğu Haber