Çok Okunanlar
Dünya
Uluslararası Kahire Havalimanı yakınlarında patlama sesi duyuldu ve ardından yangın çıktı.
Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, NATO zirvesi kapsamında, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile görüşmesini “Bugüne kadar yapmış olduğum en kolay görüşme değildi” sözleriyle değerlendirdi.
İsrail merkezli Haaretz gazetesine konuşan İsrailli üst düzey kaynaklar, Rusya ve İsrail arasında Suriye konusunda gizli bir anlaşma yapıldığını söyledi
Brüksel'de NATO zirvesine katılan Türkiye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, ABD'li mevkidaşı Donald Trump'tan övgü geldi. Yapılan ikili görüşmenin ardından Trump, Erdoğan için "Onu severim" dedi.
ABD Başkanı, Kuzey Kore liderinin yakın zamanda iki ülke ilişkilerinde bir dönüşüm yaşanacağını belirten sözlerini paylaştı ve "Harika gelişme kaydedildi" dedi.
Türk vatandaşı Ebru Özkan, İsrail askeri mahkemesinin şartlı tahliye kararı sonrası tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Beyaz Saray, Senato'nun Türkiye'ye F-35 transferleri için önerilen kısıtlamalarına karşı çıktı.
Yunanistan 8 darbeciden üçüncüsüne de daha siyasi sığınma hakkı verdi.
ABD'de yayın yapan Washington Post gazetesi, Esed saldırılarının arttığı Suriye'nin Dera kentine, ABD kontrolünde bir serbest bölge kurulması gerektiğini yazdı.
Kandil çevresindeki harekâtta öldürülen 4 PKKlı terörist, Yunan RealNews gazetesinde ele alındı. ''İşçi partili Kürt savaşçılar öldürülüyor'' denerek terör örgütünün Kürt halkı ile özdeşleştirilme siyasetine devam edildi.
Demircan, sosyal medya hesabından 19 Mayıs Atatürk Anma Gençlik Ve Spor Bayramı'nı kutlayan paylaşımından dolayı takım arkadaşlarının hakaretine uğradığını belirterek, yaşanan olaylar nedeniyle kulüple anlaşarak sözleşmesini iptal ettiklerini bildirdi.
24 Haziran seçimleri sonrasında ABD’den ilk açıklama geldi. AFP'nin haberine göre açıklamada, 'Beyaz Saray, Erdoğan’ın galibiyetinin ardından Türkiye’de ‘demokrasinin güçlendirilmesini’ destekliyor” dendi.
Dünya Kategorisindeki Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0243
Güneydoğu Haber