Çok Okunanlar
Eğitim
MEB, Danıştay'ın öğrenci andı ile ilgili kararını temyize götürdü, yürütmeyi durdurma istedi.
İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nden uzaktan eğitim ile Konkordato Komiserliği Eğitimi
Adana'da yaz tatilinin sona ermesiyle yaklaşık 500 bin öğrenci 2018-2019 eğitim ve öğretim yılına başladı.
Türkiye’den ABD’ye bir yaptırım da eğitimden geldi. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, Türkiye’nin dış politikaları gereği öğrencilerin eğitim için artık ABD’ye gönderilmeyeceğini açıkladı. Safran, spesifik alanlar dışındaki tüm alanlarda öğren
Adana'da hayırsever vatandaş Saniye Özaltın tarafından yaptıracak ikinci okul için protokol imzalandı.
ÖSYM tarafından Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları açıklandı. Sonuçlara, "sonuc.osym.gov.tr" adresinden ulaşılabilecek.
Ziya Selçuk, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yeni kabinenin açıklandığı ve Milli Eğitim Bakanlığı koltuğuna oturduğu 9 Temmuz 2018’de, kurucusu olduğu Maya Okulları’nın Genel Kurulu’nu toplayarak, tüm hisselerini devretmiş.
Bakan Ziya Selçuk, milli eğitim il müdürlerine yeni dönemin yol haritası hakkında bilgiler verdi. Selçuk, ilk icraat olarak "ALO 147" şikayet hattını kaldıracağını açıkladı.
Sahte diploma hazırlandığı iddiasıyla yargılanan tutuksuz 88 sanığın beraatine hükmedildi.
Avrupa Birliği (AB) mali desteği ve Dünya Bankası aracılığıyla yürütülen Eğitim Altyapısının Güçlendirilmesi ile Kriz Zamanlarında Herkes için Eğitim projeleri kapsamında, Adana'da 10'u prefabrik, 11'i de betonarme olmak üzere 21 okul inşa edileceği bildi
Müslüman olup 5 yıl önce Türkiye’ye yerleşen Rus çiftin kızı 14 yaşındaki Andalib Goncharova, Lise Giriş Sınavı’nda yüzde 1’lik dilime girerek büyük başarı elde etti.
Vali Demirtaş, LGS Türkiye birincisi olan Azra Kargı ile ailesini, makamına davet ederek tebrik etti.
Eğitim Kategorisindeki Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0210
Güneydoğu Haber