Çok Okunanlar
Ekonomi
MEB, eğitim öğretimde devlet desteği kapsamında verilen teşviğin ilk taksiti olan 425 milyon 342 bin 85 lirayı okullara ödenmek üzere il ve ilçe saymanlıklarına aktardı.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, ucuz et satışı yapılacak marketleri açıkladı.
İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığınca (İLKSAN), öğretmenlere yapılacak sosyal yardım miktarları belirlendi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, tarımsal destekleme ödemelerine ilişkin aşağıdaki açıklamayı yaptı.
Son ödeme tarihi 5 Eylül olarak belirtilen yapılandırmalarda peşin ödeme süresi, Sosyal güvenlik Kurumu tarafından 2 Ekim'e uzatıldı.
Deniz ve havayoluyla girdiği Amerika pazarında hızla büyüyen Türk su ürünleri şirketleri, Atlas Okyanusu'nda balık çiftliği yatırımlarına başladı. Levrek ve çipura ihracatçısı firma, Amerika pazarına taze balık gönderebilmek için Dominik Cumhuriyeti'nde ç
Türkiye’deki franchise zincir işletme sayısı 2 bin 500’ü bulurken, bunların şube sayısı 60 bine ulaştı. Yurtdışında şube açan Türk markası adedi de 150’yi geçti
Eskişehir’de fırıncılar 3 bin lira maaş verdikleri halde eleman bulmakta zorluk çekiyor. Fırıncı Yaşar Oğuz, “3 bin liraya kadar ücret veriyoruz ama bir fırıncı bulamıyoruz." dedi.
Toplu sözleşmede hizmet kollarının mali ve sosyal hakları değişti, ek ödemeler geldi.
Doğan, 2017 yılı için açıklanan tarımsal desteklerde özellikle gübre desteğinin beklentilerin altında kaldığını söyledi.
Hükümet ve memur sendikalarının toplu sözleşme görüşmelerinde çeşitli sosyal haklarda da iyileşme yapılması kararı alındı.
5 milyon memur ve memur emeklisini ilgidiren zam pazarlığı bugün başladı. Hükümet ilk teklifini açıkladı.
Ekonomi Kategorisindeki Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0178
Güneydoğu Haber