Çok Okunanlar
Ekonomi
Casusluk yaptığı iddiasıyla yargılanan ABD'li rahip Andrew Craig Brunson'ın tahliye edilmesiyle önce düşüşe sonra da yeniden yükselişe geçerek geçtiğimiz haftayı 5,93 civarında kapatan dolar yeni haftaya düşüşle başladı.
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı'nı İstanbul'da açıkladı. Elektrik ve doğalgaza yıl sonuna dek zam yapılmayacağını söyleyen Albayrak, 1 Ağustos'tan itibaren geçerli olmak üzere bankaların yüksek faizle kulland
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli 'Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'nda yaptığı konuşmada, "Zincir marketlerde 50 üründe 2 ay boyunca yüzde 10 indirim yapılacak" açıklamasında bulundu.
Yaklaşık 3 milyar 400 milyon metrekare tarım arazisinin çiftçilere ecrimisil bedelinin yarısı üzerinden, 10 yıla kadar kiralanmasını sağlayan düzenlemeye bugüne kadar 22 bin 860 çiftçi başvuruda bulundu.
SSK ve Bağ-Kur emeklilerine 3 aylık enflasyona göre yüzde 9.34'lük zam oluştu. Bu oran, maaşlara 95,4 ile 456,93 lira arasında artış getirecek. 3 aylık enflasyon daha eklenecek, ve tutarlar 521 TL'ye yükselecek..
Çukurova Un Sanayicileri Derneği Başkanı Bekir Bağış, ellerinde yeterince un olduğunu kesinlikle stokçuluk yapılmadığını belirtti.
Adana Bölgesi’nde tüketici fiyatları bazında Eylül’de bir önceki aya göre en yüksek fiyat artışı yüzde 60,56 ile karpuz oldu.
ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, 'Adana ihracatı yüzde 12,5 artarak 1 milyar 438 milyon dolara yükseldi' dedi...
Rusya Federasyonu Ankara Ticaret Mümessili Gaşigullin ROST Yönetim kurulu Başkanı Kurtuluş, AOSB'yi ziyaret etti.
. On yıllık zaman aşımına giren borçları silmek için daha önce mahkeme kararı arayan SGK, bu uygulamadan vazgeçti. SGK’nın bu düzenlemesi kamu ihalelerine girmek isteyen şirketleri ve esnafı doğrudan etkileyecek.
Seyhan Ziraat Odası Başkanı İncefikir, Adana'da pamuk ekim alanı ve rekoltenin arttığını fakat iç tüketimi karşılamadığını söyledi.
Adana Kasaplar Odası Başkanı Yağmur, tavuk eti fiyatını yüzde 200 artıran üreticilerin fırsatçılık yaptığını söyledi
Ekonomi Kategorisindeki Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0276
Güneydoğu Haber