Çok Okunanlar
Ekonomi
Deniz ve havayoluyla girdiği Amerika pazarında hızla büyüyen Türk su ürünleri şirketleri, Atlas Okyanusu'nda balık çiftliği yatırımlarına başladı. Levrek ve çipura ihracatçısı firma, Amerika pazarına taze balık gönderebilmek için Dominik Cumhuriyeti'nde ç
Türkiye’deki franchise zincir işletme sayısı 2 bin 500’ü bulurken, bunların şube sayısı 60 bine ulaştı. Yurtdışında şube açan Türk markası adedi de 150’yi geçti
Eskişehir’de fırıncılar 3 bin lira maaş verdikleri halde eleman bulmakta zorluk çekiyor. Fırıncı Yaşar Oğuz, “3 bin liraya kadar ücret veriyoruz ama bir fırıncı bulamıyoruz." dedi.
Toplu sözleşmede hizmet kollarının mali ve sosyal hakları değişti, ek ödemeler geldi.
Doğan, 2017 yılı için açıklanan tarımsal desteklerde özellikle gübre desteğinin beklentilerin altında kaldığını söyledi.
Hükümet ve memur sendikalarının toplu sözleşme görüşmelerinde çeşitli sosyal haklarda da iyileşme yapılması kararı alındı.
5 milyon memur ve memur emeklisini ilgidiren zam pazarlığı bugün başladı. Hükümet ilk teklifini açıkladı.
3 milyon 200 bin memur ile 1 milyon 900 bin memur emeklisinin, 2018 ve 2019 yılı zam oranlarını belirleyecek olan toplu sözleşme görüşmeleri bugün başlayacak.
Maliye Bakanlığı, milyonlarca çalışanın maaşını artıracak düzenleme için düğmeye bastı.
Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Hakkındaki 6736 ve 7020 sayılı Kanun kapsamında yapılandırılan borçların taksit ödeme süresinin 31 Temmuz 2017 Pazartesi günü sona erdiği bildirildi.
Maliye Bakanı Naci Ağbal, Bakanlar Kurulu kararı ile tütün ürünleri ve sigarada ÖTV tutarlarının artırılmamasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Altın fiyatları, Yellen ve Draghi'nin açıklamaları sonrası dolardaki zayıflama ile birlikte yükseldi.
Ekonomi Kategorisindeki Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0137
Güneydoğu Haber