Çok Okunanlar
Adana Özel
İÇİŞLERİ Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy başkanlığında Adana'da, Cumhurbaşkanlığı ve 28'inci Dönem Milletvekili Seçimi'nin, 9 ilde güvenliğini kapsayan 'Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı' gerçekleştirildi.
Prof. Dr. Naci Görür: " Adana'da insanların sokakta kalması için bir neden yok"
'Belük Apartmanı'nın tutuklu inşaat mühendisi Abdullah Yeldan, Adana'da projesini ve uygulamasını yaptığı diğer binaların yıkılmamasını örnek göstererek suçlamaları kabul etmedi.
JAPONYA'dan, içerisinde yaklaşık 25 ton ağırlığında çadır ve insani yardım malzemesiyle havalanan uçak, Adana'daki İncirlik 10'uncu Tanker Üs Komutanlığı'na iniş yaptı. Devamında sevk edilecek 3 uçak ile birlikte yaklaşık 75 ton malzeme, deprem bölgelerin
Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerin ardından yürütülen çalışmalara destek amacıyla Pakistan'dan gönderilen insani yardım malzemelerini taşıyan uçak, Adana'ya iniş yaptı.
Çanakkale Zaferinin yıl dönümü dolayısıyla Adana'nın Kozan ilçesinde arma etkinliği düzenlendi.
Adana'nın Yüreğir ilçesinde saat 22.35'te, 6,88 kilometre derinlikte 4,0 büyüklüğünde deprem oldu.
Okullarda 13 Mart hazırlığı: Çadırlar kaldırılıyor Adana'da yaşanan depremin ardından ara verilen eğitime 13 Mart'ta yeniden başlama kararı alınırken, okullarda eğitim-öğretim için hazırlıklar başladı.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Mersin, Osmaniye ve Kahramanmaraş için kuvvetli, Adana için ise çok kuvvetli yağış uyarısında bulundu.
AFAD'dan alınan bilgiye Adana'nın Saimbeyli ilçesinde 4.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sarsıntı çevre ilçelerde de hissedilirken, depremde ilk belirlemelere göre herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.
Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde Adana'da 11 apartman yıkılıp 418 kişi hayatını kaybedince vatandaşlar apartmanlara girmeye korkup parkta çadırlarda yaşamaya başladı
ADALET Bakanı Bekir Bozdağ, Adana'da İl Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi'ni (GAMER) ziyaret etti.
Adana Özel Kategorisindeki Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
AmdYazılım
Güneydoğu Haber