Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
Türkiye'ye gelmeden Yunanistan'a indi!
30 Mart 2019 / 14:16
Türkiye'ye gelmeden Yunanistan'a indi!
Yunanistan Hava Kuvvetleri liderliğinde düzenlenen Iniachos-2019 tatbikatı için İtalyan Hava Kuvvetleri'ne ait F-35A, Girit Adası'nda bulunan Andravidav Hava Üssüne iniş gerçekleştirdi. 1 Nisan günü başlayıp 12 Nisan'da bitecek olan tatbikata İtalya, İsra

Yunanistan Hava Kuvvetleri liderliğinde düzenlenen Iniachos-2019tatbikatı için İtalyan Hava Kuvvetleri'ne ait F-35A, Andravidav Hava Üssüne iniş gerçekleştirdi.

ÇOK SAYIDA ÜLKE KATILIYOR

 

Öte yandan üsse İtalyan F-35 ve Tornado'su, İsrail F-16'sı, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Mirage 2000'i, ABD'nin F-16'sı iniş gerçekleştirdi. Üsse Güney Kıbrıs Rum Kesimi'de AW139 helikopteri ile iniş yapacak ve tatbikata katılacak. Tatbikat 1 Nisan'da başlayacak ve 12 Nisan'da sona erecek.

FARKLI HARP TAKTİKLERİ KULLANILACAK

Taraflar birlikte hava üstünlüğü egzersizleri gerçekleştirecek, yeni taktik ve elektronik harp taktikleri denenecek.TATBİKATIN AMACI ŞU SÖZLERLE DUYURULDU

Yunanistan Hava Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada tatbikatın amacı olarak şu cümlelerle belirtildi: "Hava Kuvvetlerinin operasyonel kapasitesini en üst düzeye çıkarmak ve çok tehditli bir savaş ortamına benzeyen koşullarda gerçekçi operasyonel eğitim sağlamaktır. Tatbikat, ülkemizin yanı sıra diğer müttefik devletlerin ordu ve donanma kuvvetleri tarafından çok sayıda hava kuvvetinin katılımıyla gerçekleştirilecektir."

KAYNAK: HABER7 / DIŞ HABERLER SERVİSİ
Bu haber toplam 1,167 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Türkiye  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0068
Güneydoğu Haber