Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
Şehir Hastanesi Tayland'a Model Oldu
23 Kasım 2018 / 11:58
Şehir Hastanesi Tayland'a Model Oldu
Japonya’nın en büyük yatırım ve ticaret şirketlerinden Sojitz firması yetkilileri, Tayland’da Kamu Özel İşbirliği modeli (PPP Projesi) ile hayata geçirilecek yatırım için örnek model olarak Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde incelemelerde bulun

Japonya'nın en büyük yatırım ve ticaret şirketlerinden Sojitz firması yetkilileri, Tayland'da Kamu Özel İşbirliği modeli (PPP Projesi) ile hayata geçirilecek yatırım için örnek model olarak Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde incelemelerde bulundu.

Rönesans Sağlık Yatırım'ın inşaatını sürdürdüğü İkitelli Şehir Hastanesiprojesinde ortak olan Sojitz firması yöneticilerine, Rönesans Sağlık Yatırım Genel Müdürü Kaan Kemal Ekermen, hastanenin konferans salonunda, Rönesans Sağlık Yatırım tarafından inşa edilerek hizmete açılan ve halen inşaatı devam eden PPP projeleri kapsamında bilgiler verdi.

Sunumun ardından Rönesans İşletme Hizmetleri tarafından Japon Sojitz firması yetkililerine, entegre sağlık kampüsü olan Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde verilen hizmetler tanıtıldı. Tıbbi Destek Hizmetler, Bilgi Teknolojileri, Teknik Hizmetler ve Destek Hizmetler olmak üzere 4 ana başlık altında sunulan 19 farklı hizmet, saha gezisi ile yerinde incelendi.

Saha gezisinde bulunan heyet üyeleri, Laboratuvar, Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Yardım Masası Hizmetleri, Teknik Hizmetler ile Hasta Yönlendirme, Refakat, Resepsiyon ve Taşıma gibi 7/24 kesintisiz verilen tüm destek hizmetler konusunda bilgi aldı.

Sağlık hizmetlerinin kalitesini ve verimliliğini artırmak adına Rönesans İşletme Hizmetleri'nin uzman kadroları ile yüksek standartlarda etkin ve kaliteli sunulan destek hizmetler tanıtılırken, canlıları ya da nesneleri radyo dalgalarıyla tanımlamak için kullanılan RFID teknolojileri hakkında da bilgiler verildi. RFID sistemi ile; belli süreçlerin ölçülmesi, yönetilebilmesi, otomatize edilmesi ve hata yapma riskinin ortadan kaldırılması heyetin ilgisini çekti.

Japon heyet üyeleri, hastanedeki inceleme sırasında Adana İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer ile de görüşerek Kamu Özel İşbirliği modelinin işleyişi konusunda detaylı bilgi aldı.

Bu haber toplam 1,256 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Sağlık  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0082
Güneydoğu Haber