Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
'Erdoğan amcama teşekkür etmek istiyorum'
04 Aralık 2017 / 09:07
'Erdoğan amcama teşekkür etmek istiyorum'
Rus rakibini yenip dünya şampiyonu olan Suriye asıllı boksör Mahmut Ömer Charr, Erdoğan ile görüşmek istiyor.

Suriye asıllı boksör Mahmut Ömer Manuel Charr, geçtiğimiz hafta Almanya’da Rus rakibi Alexander Ustinov’u yenerek ilk kez dünya şampiyonu (WBA) olmuştu. Charr kazandığı unvan kadar, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için söylediği “Kendisi benim gönlümde dünya şampiyonudur. Ziyaret edip kemerimi ona hediye etmek isterim” sözleriyle de hayli gündem olmuştu. Gerçek Hayat’a konuşan şampiyon, Türkiye’yi çok sevdiğini söyledi.
 
"Suriye'de barış istiyorum"
 
Dünya şampiyonluğu hedefini gerçekleştiren şampiyon boksör Charr, Suriye’deki savaş ile ilgili olarak da değerlendirmelerde bulundu. Suriye’de yaşananları yakından takip ettiğini belirten şampiyon, şöyle konuştu: “Ablam hala orada yaşıyor. Gözümüz kulağımız hep orada. Bir an önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşerek barışa katkı sağlamak istiyorum. Suriye ve Türkiye ilişkilerini düzeltmek isterim. Birlikte Suriye’yi yeniden inşa edelim, acıları dindirelim.”
 
Türkiye'ye teşekkür etti
 
Şampiyon olduktan sonra kazandığı kemeri Recep Tayyip Erdoğan'a hediye etmek istediğini belirten Charr, neden böyle bir jest yaptığı sorusu üzerine şunları söyledi: “Ben WBC (Dünya Boks Konseyi) ve WBA (Dünya Boks Organizasyonu) görevlendirdiği barış elçisiyim. Türkiye’yi ziyaret etmek benim için gurur verici olur. Recep Tayyip Erdoğan amca ve Türk halkına, Suriyeliler için yaptıkları fedakarlıklardan dolayı teşekkür etmek istiyorum.”
 
"Henüz Alman vatandaşı değilim"
 
29 yıldır Almanya’da yaşamasına rağmen henüz Alman vatandaşı olmayan Mahmut Charr, Türk vatandaşı olmak istediğini ve bunun onu çok mutlu edeceğini belirtti. “Türkiye’yi çok seviyorum.” diyen Charr, “Antrenörüm Türk, basın danışmanım Türk, etrafımdaki arkadaşlarım, dostlarım Türk. İstanbul’da bir ev almak ve ara sıra da olsa orada yaşamak istiyorum. Türkiye ve Türkleri çok seviyorum” şeklinde konuştu.
 

 
 
Bu haber toplam 374 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Spor  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0067
Güneydoğu Haber