Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
ÖSYM'den son dakika sınav kararı! Resmen duyuruldu
01 Aralık 2020 / 16:37
ÖSYM'den son dakika sınav kararı! Resmen duyuruldu
Geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamayla Türkiye ekonomisinde bu yıl %0,6 daralma bekleyen dünya devi JP Morgan, rakamları bu hafta revize etti ve seneyi yüzde 0,7 büyüme ile tamamlayacağını öngördüğünü duyurdu.

ABD merkezli yatırım bankası JP Morgan, Türkiye ekonomisinin dördüncü çeyrekte, üçüncü çeyreğe göre yüzde 2 daralmasını bekleyen Jp Morgan üçüncü çeyrekteki güçlü toparlanma ile, Türkiye'nin yıllık yüzde 0,7'lik bir büyümesi göstereceğini tahmin ediyor.

Türkiye'nin 2020 büyümesi pozitif olan birkaç ülkeden biri olacağını düşünen kuruluş güçlü temel ve politika yapıcıların ihtiyatlı politikalara olan bağlılığı göz önüne alarak 2021 GSYİH büyüme tahminini yüzde 3,6'dan yüzde 3'e düşürdü.

PMorgan, sıkılaşan finansal piyasa koşulları ve alınan COVID-19 tedbirlerinin 2021 yılı ikinci çeyrek dönemine kadar daralma ile sonuçlanmasını tahmin ederken, "TCMB'nin gevşetme politikasına Nisan ayında başlamasını bekliyoruz. Pandemi bağlantılı sınırlamalar da Ocak ayından itibaren azalır. yüzde 3 büyüme tahminine rahatlıkla ulaşılacağını öngörüyoruz" yorumunu yaptı.

TÜRKYE HAKKINDA AÇIKLAMALAR PEŞ PEŞE GELİYOR

Unicredit yayımladığı bir araştırma raporunda, Türkiye ekonomisinin üçüncü çeyrekte beklenenden daha güçlü bir büyüme yakaladığını belirtirken gevşeyen kredi koşullarının üçüncü çeyrekte yerel talebi kuvvetlendirdiğini vurguladı.

Kurum, üçüncü çeyrekteki güçlü performans ile birlikte Türkiye ekonomisinin büyüme tahminini yüzde 0.7 daralmadan, yüzde 0.7 büyümeye revize etti.

Ekonomik aktivitenin, sıkılaşan kredi koşullarından ve salgındaki yükselişten dolayı gelecek yıl yavaşlayacağını öngören Unicredit, 2021 yılında Türkiye ekonomisinin yüzde 2 büyüyeceğini tahmin ediyor.

Banka dördüncü çeyrekte ise sıkılaşan kredi koşulları ve artan vaka sayıları nedeniyle ekonominin çeyreklik bazda sınırlı da olsa daralabileceğinin de göz önüne alınmasının altını çiziyor.
Bu haber toplam 490 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Eğitim  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
AmdYazılım
Güneydoğu Haber