Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
Varda Ultra Trail Koşusu
14 Kasım 2023 / 00:04
Varda Ultra Trail Koşusu
8 ülkeden 70'i yabancı toplam 750 sporcunun yarıştığı etkinlikte, 400 Büyükşehir personeli görev yaptı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, yarışmanın bir bölümünde koşuya katıldı ve sporcuları tebrik etti.

 Büyükşehir Belediyesi'nin ana sponsorluğunda bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Varda Ultra Trail Koşusu yapıldı.

 

Uluslararası Varda Ultra Trail Koşusu'nda 8 ülkeden 70'i yabancı toplam 750 sporcunun 3 ayrı parkurda yarıştığı etkinlik için 400 Büyükşehir personeli görev yaptı. Tüm parkurları tarihi Varda Köprüsü'nde son bulan organizasyonda bir ilk yaşandı ve Pozantı Belemedik'te yarışmaya başlayacak 250 sporcu, çıkış noktasına trenle gitti.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, yarışmanın çıkış noktasına trenle giden sporcularla birlikte Pozantı'ya ulaştı. Sporcularla her aşamada sohbet eden, moral veren ve yarışmanın bir bölümünde koşuya katılan Başkan Zeydan Karalar, bir ilk yaşandığını ve yarışmacılarından 250'sinin yarış başlangıç noktasına trenle götürüldüğünü söyledi. Başkan Zeydan Karalar, 'Sporcular olağanüstü güzellikteki doğanın içinde yarıştı. Bu hem bir spor etkinliği hem de Adana'mızın en ücra ama en nadide güzelliklere sahip noktalarını Türkiye'ye ve dünyaya tanıtma organizasyonu' dedi.

 

Adana Tren Garı önünde düzenlenen ödül töreninde de konuşan Başkan Zeydan Karalar, çok zor parkurları koşan sporcuları kutladı. Başkan Zeydan Karalar, 'Kültürün, sanatın, tarihin, gastronominin, güzel insanların, denizin, güzel iklimin, verimli ovanın şehri Adana aynı zamanda bir spor kenti haline de geldi. Siz sporcularımızı burada ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bugünkü koşumuz gelenekselleşecek. Önümüzdeki yıl daha fazla sporcu katılacaktır. Sizlerden istirhamım bugün gördüğünüz güzellikleri anlatın' diye konuştu.

 

3 AYRI PARKUR, 8 ÜLKE, 750 SPORCU

 

3 ayrı parkurda İngiltere, RusyaTacikistanKırgızistanKatar, Beyaz Rusya, Ukrayna ve Türkiye'den; 70'i yabancı 750 sporcunun yarıştığı Varda Ultra Trail; Adana Büyükşehir Belediyesi Ana sponsorluğunda, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Adana Valiliği, Türkiye Atletizm Federasyonu, Adana Running Club ve Rossist Event iş birliğiyle düzenlendi.

 

Pozantı Belemedik'te startı verilen yarışa katılan 250 sporcu trenle, Kapıkaya Kanyonu'nda start alacak sporcular ise, başlangıç noktalarına otobüsle götürüldü.

 

70 sporcunun katıldığı 76 kilometrelik Ultra Trail Koşusu 11 Kasım günü, saat 07.30'da Kapıkaya Kanyonu girişinde, 250 sporcunun katılacağı 27 kilometrelik Train Trail Koşusu 10.30'da Belemedik Tabiat Parkı'nda, 430 sporcunun katılacağı 14 kilometrelik Bridge Trail Koşusu 10.30'da Kapıkaya Kanyonu girişinde başladı. Organizasyonunun ödül töreni bugün günü saat 11: 00'de Adana Tren Garı önünde yapıldı.(DHA)

 

Kaynak: İHA
Kaynak: Sondakika.com
Bu haber toplam 410 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Adana Özel  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
AmdYazılım
Güneydoğu Haber