Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
Prof. Dr. Görür: Adana'da insanların sokakta kalması için bir neden yok
18 Mart 2023 / 15:28
Prof. Dr. Görür: Adana'da insanların sokakta kalması için bir neden yok
Prof. Dr. Naci Görür: " Adana'da insanların sokakta kalması için bir neden yok"

Yaşanan depremler nedeniyle Adana'da evlerine giremeyenlere seslenen Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür," Belediyenin ve yetkililerin herhangi bir binada sorun görmediği, çatlak ve kırık olmadığı yerde insanlar rahatlıkla evlerinde olabilirler" dedi.

 

Türkiye'yi yasa boğan Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen iller arasında yer alan Adana'da bir çok kişi yaşadığı korku ve panik nedeniyle halen evlerine girmiyor. Bölge genelinde devam eden artçı depremler nedeniyle evleri sağlam olsa da farklı noktalarda veya il dışında konaklayan aileler için alanından uzman olan Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür'den açıklama geldi. Prof. Dr. Görür, binalarında sorun görünmeyenlerin rahatlıklar evlerine girebileceğini aktardı.

 

'Adana Deprem Eylem Planı' programının ardından İHA muhabirine açıklama bulunun Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, yaşanan deprem afetleri nedeniyle Adana'da sokaklarda kalanlara seslenerek," İnsanlar benim uyarımdan dolayı kalmıyor. Yani burası tabi dikkat edilmesi gereken bir alan. Belediyenin ve yetkililerin her hangi bir binada sorun görmediği, çatlak ve kırık olmadığı yerde insanlar rahatlıkla evlerinde olabilirler. Ama sorunlu bina varsa elbette belediye ve yetkililerde girmeyin diyor zaten. İnsanların sokakta kalması için bir neden yok" diye konuştu.

 

Kaynak: İHA
Kaynak: Sondakika.com
Bu haber toplam 256 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Adana Özel  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
AmdYazılım
Güneydoğu Haber