Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
Ali Babacan Adana'daydı
06 Şubat 2022 / 23:25
Ali Babacan Adana'daydı
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 1'inci Olağan Adana İl Kongresi'nde, "DEVA Partisi'nin rotası, Avrupa Birliği'ne (AB) tam üyelik kriterleridir" dedi.

DEVA Partisi'nin 1'inci Olağan Adana İl Kongresi, Seyhan ilçesindeki salonda yapıldı. Kongreye DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal AkayÇukurova Belediye Başkanı Soner Çetinİmamoğlu Belediye Başkanı Kasım Karaköse, DEVA Partisi'nin il başkanları, parti üyeleri ve çok sayıda kişi katıldı.

 

Kongrede konuşan Ali Babacan, Adana'nın Türkiye için öneminden bahsederek, heyecanlı olduklarını söyledi. Partisinin çalışmalarını ve gelecek planlamalarını anlatan Babacan, 'Siyasetin asıl amacının sorunlara çözüm bulmak olduğunu biliyoruz. Bu bilinçle de daima gençlerin arkasında yürüyoruz. Onlar önde, biz onların gerisinde ilerliyoruz. Dert, tasa dolu gözler umut dolana kadar gençlerin yüzüne kapanan kapılar açılana kadar arkalarındayız' dedi.

Türkiye'yi AB'ye tam üyelik rotasına sokacaklarını kaydeden Ali Babacan, 'Biz, Avrupa Birliği müktesebatına uyum için yol aldıkça bundan 84 milyon istifade edecektir. İlk olarak, Avrupa'yla bozulan siyasi diyaloğumuzu mutlaka yeniden tesis edeceğiz. Avrupa Birliği'yle Gümrük Birliği'nin kapsamının genişletilerek güncellenmesini sağlayacağız. Avrupa Birliği'yle Türkiye arasında vize uygulamasının kalkması için gayret göstereceğiz. Avrupa ülkelerinden ülkemize akacak doğrudan yatırımların artmasını sağlayacağız. DEVA Partisi'nin rotası, Avrupa Birliği'ne tam üyelik kriterleridir. Bu istikametle beraber, ülkemiz hem demokraside hem hukukta hem de ekonomide süper lige yükselecek' diye konuştu.

 

Kaynak: DHA

Kaynak: Sondakika

Bu haber toplam 582 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Siyaset  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
AmdYazılım
Güneydoğu Haber