Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
Yamaç Paraşütçüsü Filistin Bayrağıyla Atlayış Yaptı
13 Kasım 2023 / 23:50
Yamaç Paraşütçüsü Filistin Bayrağıyla Atlayış Yaptı
Adana'da bir yamaç paraşütçüsü, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla Filistin bayrağıyla atlayış gerçekleştirdi. Atlayışı İHH İnsani Yardım Vakfı işbirliğiyle gerçekleştiren sporcu, Filistin halkına destek mesajı verdi ve Mesci

Adana'da yamaç paraşütü sporcusu, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek için Filistin bayrağıyla atlayış gerçekleştirdi.

 

Master Spor Havacılık Kulübü Başkan Yardımcısı ve yamaç paraşütü sporcusu Serdar Gülşen, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı işbirliğinde merkez Çukurova ilçesindeki Rüzgarlı Tepe'ye çıkarak atlayış öncesi hazırlık yaptı.

 

Hazırlıklarını tamamlayan Gülşen, boyu 8, eni 6 metre olan Filistin bayrağıyla tepeden atlayış yaparak bir süre uçuş gerçekleştirdi.

 

Gülşen, daha sonra iki kızı ile ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla bir atlayış daha yaptı.

 

Serdar Gülşen, AA muhabirine, İHH yetkililerine kendilerine bu fırsatı verdiği için teşekkür etti.

 

Filistin'de olanlara karşı sessizliği bozmak istediklerini ifade eden Gülşen, "Sessizliği bozmak için paraşütümüzü kullanarak bir uçuş gerçekleştirdik. Filistin halkına selam gönderiyoruz, yalnız değilsiniz, dualarımız, ellerimiz ve dillerimizle sizlerleyiz. İnşallah Mescid-i Aksa'da birlikte olacağız." dedi.

 

İHH İnsani Yardım Derneği Adana Şube Mahmut Eraslan da Master Havacılık Kulübü Spor Kulübü ile İHH olarak farklı bir eylem gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

 

Eraslan, Filistin ve Gazze konusunda farkındalık oluşturmak ve yapılan zulmü dünyaya duyurmak istediklerini kaydetti.

 

Kaynak: AA
Kaynak: Sondakika.com
Bu haber toplam 299 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Adana Özel  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
AmdYazılım
Güneydoğu Haber