Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
Tufanbeyli'de Bereketli Buğday Hasadı
13 Ağustos 2023 / 13:34
Tufanbeyli'de Bereketli Buğday Hasadı
Türkiye'nin buğday ambarı Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde 160 bin dekarda buğday hasadı başladı. Bol yağışlar nedeniyle buğdayda verimin arttığını ifade eden çiftçiler, ciddi bir kazanç beklediklerini ifade etti. Hasat işlemi yaklaşık 20 gün sürecektir.

160 bin dönümde buğday hasadı, verim üreticinin yüzünü güldürdü

 

Türkiye'nin buğday ambarı Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde de 160 bin dekarda buğday hasadı başladı

 

ADANA - Türkiye'nin buğday ambarı Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde de 160 bin dekarda buğday hasadı başladı. Bol yağışlar nedeniyle buğdayda verimin arttığını ifade eden üreticileri, ciddi bir kazanç beklediklerini ifade etti.

 

Türkiye'nin buğday ambarı Adana'da hasat devam ediyor. Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde de 160 bin dekar alanda çiftçiler tarlalarındaki sarı altınlarını biçmeye başladı. Biçerdöverler ve traktörler ile tarlaya giren çiftçiler, yaklaşık 20 gün kadar hasat işlemine devam edeceği belirtildi.

 

Çiftçilerden Hacı Mehmet Öztürk "Tufanbeyli'de hem hayvancılık hem de çiftçilik yapıyorum. Bir yılın verimini almaya başladık. 50 dönüm tarlamız var 25'i dün, 25'ini bugün yapıyoruz. Her yıla nazaran bu sene yağışlardan dolayı daha iyi bereketli. Allah'ımıza şükürler olsun verim güzel emeğimizin karşılığını alıyoruz" dedi.

 

Yağışların rekolteye olumlu etkileri olduğundan bahseden Musa Öztürk'de "Şu an burada buğday hasadımız var, bu arazi yaklaşık 25 dönüm. Buğday hasadına başlayalı 2 gün oldu ve 20 güne yakın sürer. Yağışların rekolteye baya etkisi oldu. Bu sene hasadımız normal, bu seneden memnunuz" diye konuştu.

 

Kaynak: İHA
Kaynak: Sondakika.com
 
 
Bu haber toplam 351 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Adana Özel  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
AmdYazılım
Güneydoğu Haber