Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Afet Riski Yönetimi Eğitimi
25 Haziran 2023 / 14:44
Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Afet Riski Yönetimi Eğitimi
Adana Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, Kadın Koalisyonu ile Kadına Özgürlük ve Eşitlik Derneği (KÖVED) iş birliğiyle 'Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Afet Riski Yönetimi' eğitimi düzenlendi

.'Kadın Koalisyonu Afet Koordinasyon Ağı: Kadınlar için Kadın Koalisyonu Projesi' kapsamında 21 Haziran'da Adana'da düzenlenen eğitime, Adana Büyükşehir Belediyesi ve diğer ilçe belediyelerinin yöneticileri ve çalışanları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 

Sivil Toplum için Destek Vakfı ve Turkey Mozaik Foundation tarafından yaşama geçirilen Yerel Güçlenmeye Destek Fonu'ndan alınan hibe desteğiyle düzenlenen eğitimle Kadın Yaşam Merkezi ile iş birliğinde bulunacak kurumların, afet ve acil durumlarda yapacakları çalışmaların toplumsal cinsiyet bakış açısı içermesi hedefleniyor.

Düzenlenen eğitimde de toplumsal cinsiyet perspektifiyle afet riski yönetiminin önemi ve kadınların afetlerden etkilenme şekilleri hakkında bilgilendirme yapıldı. Afet öncesi ve sonrası dönemde kadınların ihtiyaçlarının nasıl karşılanabileceği konusunda saha deneyimleri paylaşıldı.

 

Kadın Yaşam Merkezi ile Adana'da depremden zarar görenlere ve deprem bölgesinden gelenlere destek vermek amacıyla çeşitli güçlenme çalışmaları yapılması ve depremden etkilenen kadınların, çocukların ve eşit olmayan koşullarda yaşayan tüm grupların güvenle bir araya gelebilecekleri ve güçlenebilecekleri sosyalleşme alanlarının oluşturulması amaçlanıyor.

 

Kaynak: ANKA
Kaynak. Sondakika.com
Bu haber toplam 181 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Adana Güncel  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
AmdYazılım
Güneydoğu Haber