Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
Sözlü'den 'nitelikli şehir' vurgusu
15 Aralık 2017 / 09:10
Sözlü'den 'nitelikli şehir' vurgusu
Sözlü, daha büyük metropoller inşa etmekten ziyade daha nitelikli şehirler inşa etmek gerektiğini söyledi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, daha büyük metropoller inşa etmekten ziyade daha nitelikli şehirler inşa etmek gerektiğini söyledi.


UCLG-MEWA Akıllı Şehirler Komitesi tarafından “MEWA Bölgesi’nde Yenilikçi, Akıllı ve Sürdürülebilir Şehirler” temalı toplantı gerçekleştirildi. Akıllı teknolojilerin, ulaşım sistemlerinin, enerji altyapılarının, sağlık ve güvenlik sistemleri ile kentsel dönüşümün değerlendirildiği Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi Ankara'da gerçekleştirildi.

Toplantının belediye başkanları panelinde konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, teknolojinin baş döndürücü bir şekilde ilerlediğini ifade ederken özellikle internet altındaki platformlarda dünyanın teknolojiyle hemhal olduğunu, teknolojinin ulaşmadığı yer kalmadığını, telefonlarla dünyanın avucumuzun içinde bulunduğunu ifade etti.

Avrupa'da 300-350 bin kişilik şehirlerin daha sağlıklı şehirler olarak görüldüğünü söyleyen Sözlü, "Kan Film Festivali'nin yapıldığı şehrin nüfusu elli bini bulmadı. Şehirlerimizin niteliğini arttırmalıyız. Hızla şehirleşen bir Türkiye'de büyük büyük metropoller inşa etmek durumunda değiliz. Kanal İstanbul, İstanbul'da büyük proje olarak yapılmalı, ihtiyaçsa. Fakat onun yanına imar yapıp İstanbul'un yükünü arttırıp daha da içinden çıkılmaz hale getirilmemeli. Yüksek nüfusun ekonomik rantın çekiciliğine şehirlerimizi kurban etmemeliyiz" dedi.
Bu haber toplam 204 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Adana Özel  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0074
Güneydoğu Haber