Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
Seyhan Kreşlerinde Yeni Dönem 800 Öğrenciyle Başladı
12 Eylül 2022 / 16:30
Seyhan Kreşlerinde Yeni Dönem 800 Öğrenciyle Başladı
Seyhan Belediyesi, 5 kreşte 3-4-5 yaşlarındaki 800 öğrenciyle yeni eğitim öğretim yılına başladı.

Seyhan Belediyesi Kreş Müdürlüğü'ne bağlı olarak hizmet veren Tellidere, Gürselpaşa, Yeşilyurt, Yeşiloba ve 2000 Evler mahallelerinde bulunan 5 kreşte 3-4-5 yaşlarındaki 800 çocuk okul öncesi eğitime başladı.

 

 

Seyhan Belediyesi kreşlerinde Milli Eğitim Bakanlığı'nın oluşturduğu programlar esas alınarak verilen eğitimlerde, çocukların yaş ve gelişim düzeylerine uygun, ilgi ve ihtiyaçlarına yönelik, bilişsel, psikomotor, özbakım, dil ve sosyal-duygusal olmak üzere tüm gelişim alanlarındaki davranışlarını daha üst düzeye çıkarmak, çeşitlendirip zenginleştirmek hedefleniyor.

 

KREŞ KAPASİTELERİ ARTIRILDI

 

Kreş ihtiyacının her geçen gün arttığına işaret eden Başkan Akif Kemal Akay, geçen yıl 510 öğrencinin kabul edildiği kreşlerin kapasitesini artırdıklarını ve 800 öğrenciyle yeni eğitim-öğretim yılına başlandığını aktardı.

 

GÜVENLİ BİR ORTAMDA, UZMANLARIN GÖZETİMİNDE

 

Çocukların güvenli bir ortamda, uzmanların gözetiminde geleceğe hazırlandığını dile getiren Başkan Akay, "Kreşlerimizde Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, kendine güvenen, problem çözebilen, yaratıcı, araştırmacı, bağımsız düşünebilen, sosyal ve iletişim becerilerine sahip, kendine-çevresine saygılı, hoşgörülü, sorumluluk bilincine, öz denetime ve aidiyet duygusuna sahip, etik değerlere bağlı, akademik açıdan donanımlı ve mutlu bireyler olarak yetişmelerini sağlayacak iyi ve kaliteli bir okul öncesi eğitim hizmeti sunuyoruz. Tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize başarılı bir yıl diliyorum. Hayırlı olsun" diye konuştu.

 

Kaynak: ANKA

Kaynak: Sondakika.com

Bu haber toplam 218 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Adana Özel  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
AmdYazılım
Güneydoğu Haber