Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
Rusya'dan bomba Venezuela hamlesi!
18 Aralık 2018 / 16:32
Rusya'dan bomba Venezuela hamlesi!
Geçtiğimiz günlerde Venezuela'ya uçaklarını gönderen Rusya, Maduro hükümeti ile ülkede askeri üs kurma konusunda anlaşmaya vardı.
Haber7 / Dış Haberler Servisi
 
İki nükleer bombardıman savaş uçağını geçtiğimiz günlerde Venezuela'ya gönderen Rusya'dan flaş bir hamle geldi. Venezuela'nın başkenti Caracas'ın 200 kilometre kuzeydoğusunda bulanan ve küçük bir ada olan La Orchila'ya askeri bir üs kuracağı belirtildi. Rusların Maduro ile anlaşma sağladığı da aktarıldı.
 
Rusya'nın resmi haber ajansı TASS'da yer alan haberde, Moskova yönetiminin bu kararının, ABD'nin çekilmekle tehdit ettiği Orta ve Kısa Menzilli Füze Anlaşması'na (INF) karşı bir hamle olduğu belirtildi. Bu hamlenin ayrıca, ABD'nin tehditlerine karşı Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yu ve hükümetini koruma amaçlı olarak yorumlandı.
 

NÜKLEER BOMBARDIMAN UÇAKLARI GÖNDERİLMİŞTİ

Rusya Savunma Bakanlığı, iki tane nükleer bomba atma kapasitesine sahip Tu-160 stratejik savaş uçağı, An-124 ağır nakliye uçağı ve Il-62 uzun menzilli yolcu uçağının Venezuela'ya gönderildiğini açıklamış, ABD'den ise bu hamleye tepki gelmişti

Bu haber toplam 1,036 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Dünya  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0092
Güneydoğu Haber