Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
Uzaktan Eğitim ile ilgili çalışmalar
09 Temmuz 2013 / 14:13
Uzaktan Eğitim ile ilgili çalışmalar
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Adana Meslek Yüksekokulu, uzaktan eğitim bariyerlerinin çözümü çalışmalarına başladı
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Adana Meslek Yüksekokulu, uzaktan eğitim bariyerlerinin çözümü çalışmalarına yöneldi.

ÇÜ Adana Meslek Yüksekokulu tarafından, 'Hayat Boyu Öğrenme Programı' kapsamında hazırlanan, Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı ile AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi (Türk Ulusal Ajansı) tarafından da desteklenen; 'Grundtvig Öğrenme Ortaklığı Projesi' meyvelerini veriyor.

Proje çerçevesinde yürütülen ilk toplantı İtalya'nın Padua kentinde 2012 yılı Kasım ayında Edimar'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilirken, ikinci toplantı 2013 yılı Mart ayında Adana'da, son toplantı da 20-22 Haziran 2013 tarihleri arasında Institue of Mobile Technologies for Education and Culture tarafından Litvanya'nın Vilmus kentinde yapıldığı kaydedildi.

Vilmus'taki proje toplantısında ÇÜ Adana Meslek Yüksekokulu'nu Proje Yürütücüsü Çetin İlin, Erdoğan Şimşek ve Doç. Dr. Abdulkadir Yaşar'ın temsil ettiği kaydedildi. Portekiz, İtalya, Polonya, İngiltere ve Litvanya'nın katıldığı 'Building e-Learning Bridges' konulu projeyle ortaklığın oluştuğu ülkelerdeki uygulanan uzaktan eğitim sistemlerinde var olan bariyerlerin tespit edildiği vurgulandı.

Aynı zamanda 'Öğrenci', 'Uzaktan Eğitime Erişim' ve 'İçerik Değerlendirme' konuları olmak üzere üç temel esas üzerinde oluşturulan söz konusu bariyer tespitleri konusunda proje ortağı olan ülkeler bazında pilot çalışmaların yapılmasını üzerinde durulduğu belirtildi. Litvanya toplantısında proje ile ilgili bundan sonraki süreçte izlenecek yol haritasının görüşüldüğü bilgisi verildi.

Uygulama ve test merkezlerinin kararlaştırıldığı, ortak ülkeler arasında çalışma programı ve oluşturulan yeni görevlerin paylaşıldığı toplantı sonucunda bir sonraki toplantının 2-4 Eylül tarihleri arasında Polonya'da yapılması kararlaştırıldı.

Öte yandan, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı'nın, 'Grundtvig Programı Öğrenme Ortaklıkları' kapsamında haziran sonunda verilen ara rapor gereğince elde edilen sonuçlar ve proje bilgilerinin, proje adına açılmış Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda paylaşıldığı, projenin kendi web sitesi olan; 'ebridges.eu' da duyurulduğunun altı çizildi.
Bu haber toplam 961 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Eğitim  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0080
Güneydoğu Haber