Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
MOBİL KUAFÖRDE DEPREMZEDELERİ TIRAŞ EDİYOR
12 Mart 2023 / 17:08
MOBİL KUAFÖRDE DEPREMZEDELERİ TIRAŞ EDİYOR
HATAY'ın Antakya ilçesine gönüllü olarak Adana'dan gelen berberler, konteyner kente kurulan mobil kuaför salonunda depremzedeleri ücretsiz tıraş ediyor.

HATAY'ın Antakya ilçesine gönüllü olarak Adana'dan gelen berberler, konteyner kente kurulan mobil kuaför salonunda depremzedeleri ücretsiz tıraş ediyor. Depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için ellerinden geleni yaptıklarını söyleyen berber Engin Özerköse, 'Herkesin desteği çok önemli. Özellikle çocuklar çok sevindi. Tıraşın ardından çocuklara şeker veriyoruz. Tebessümle ayrılıyorlar. Umarım yaralarımızı saracağız' dedi.

 

Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerin yıkıma uğrattığı kentte yaralar sarılmaya devam ediyor. Çadır ve konteyner kentlerde kalan depremzedeler, ülkenin dört bir yanından gelen yardımlarla yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor. Adana'dan Türk Kızılayı aracılığıyla gönüllü olarak Hatay'a gelen berberler de Antakya ilçesindeki bir konteyner kentte mobil kuaför salonu kurdu. Burada çocukları ve yetişkinleri tıraş eden berberler, yoğun mesaiyi sürdürüyor.

'HERKESİN DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ'

Berber Engin Özerköse, Adana'da erkek kuaförleri olarak ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini söyledi. Özerköse, 'Burada herkese, her şeye ihtiyaç var. Herkesin desteği çok önemli. Özellikle çocuklar çok sevindi. Tıraşın ardından çocuklara şeker veriyoruz. Tebessümle ayrılıyorlar. Umarım yaralarımızı saracağız' diye konuştu.

'DAHA MUTLU HİSSETTİM'

Mobil kuaförde tıraş olan depremzede Çetin Teke ise gönüllü berberlere teşekkür ederek, 'Biraz toparlanmaya başladık. Tıraşımız, sıcak suyumuz, ihtiyaçlarımız karşılanıyor. Kendimi daha mutlu hissettim. Deprem acısı çok kötü. Bizimki deprem değil asrın felaketiydi. Evlerimiz gitti. Şu an başımızı sokacak yerimiz var. İnşallah evlerimiz de yapılacak' dedi. (DHA)

 

Kaynak: DHA
Kaynak. Sondakika.com
Bu haber toplam 49 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Güncel  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
AmdYazılım
Güneydoğu Haber