Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
Mahkeme başkanı çok sinirlendi!
24 Ağustos 2017 / 15:26
Mahkeme başkanı çok sinirlendi!
FETÖ'nün darbe girişiminin komuta merkezi olan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin açılan davanın 18'inci celsesi eski Tuğgeneral Hakan Evrim'in çapraz sorgusu ile devam etti.

Evrim kendisine soru soran sanık eski Orgeneral Akın Öztürk'e "Komutanım" diye hitap edince mahkeme başkanı tepki gösterdi. 

Fetullahçı terör örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin komuta merkezi olan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 486 sanık hakkında açılan davanın 18'inci celsesi başladı. Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Sincan Cezaevi Kampüsü'ndeki duruşma salonunda görülen davaya tutuklu ve tutuksuz sanıklar, taraf avukatları ve müştekiler katıldı. Duruşmaya Akıncı Üssü eski komutanı Tuğgeneral Hakan Evrim’in çapraz sorgusu ile devam edildi. 100 sayfalık savunma yapan Evrim, 3 gündür mahkeme heyeti karşısında. 

Sanık avukatlarından, vurulacak hedefleri kimin belirlediği, Adil Öksüz dışında diğer imamlarda da GPS cihazı olup olmadığı ve bu kişilerin üsse nasıl girmiş olabileceği soruldu. Sanık Evrim, bu tür sorulara cevap vermeyeceğini beyan ederek, "Bazı sorulara cevap vermememin sebebi, saygısız ithamlardır. Ben terörist değilim, ama bana terörist sorusu soruluyor. Ben suçlu, günahkar, terörist değilim" şeklinde konuştu.
Bir başka sanık avukatı da, "Şu şekilde yargılanmaktansa ölmeyi tercih eder miydiniz?" diye sordu. Evrim de cevap vermek istemediğini söyledi. 

Sanık sorularına geçildiğinde söz alan Akın Öztürk, "Hakan" diye hitap etti, Evrim de cevabına "Komutanım" hitabıyla başladı. Bu durum mağdur müştekiler ile Mahkeme Başkanı Selfet Giray'ın tepkisine yol açtı. Başkan Giray, "Burada herkes sanık. Kendi aranızda sohbet eder gibi davranamazsınız" uyarısında bulundu.

Duruşmayı eski Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk de izliyor. 

KAYNAKİHA
Bu haber toplam 272 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Güncel  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0053
Güneydoğu Haber