Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
Karın Ağrısıyla Hastaneye Gitti, Hayatı Karardı
23 Ekim 2017 / 11:28
Karın Ağrısıyla Hastaneye Gitti, Hayatı Karardı
Adana'da karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden bir kadın yanlış ameliyat edildiğini, rahminin alındığını, 3 kez bağırsaktan ameliyat olduğunu, karnında gazlı bez unutulduğunu ileri sürdü

 Adana'da engelli çocuğunun ilik nakli olabilmesi için hamilelik hazırlığı yapan bir kadın, karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede rahminin alındığını, 3 kez bağırsaktan ameliyat olduğunu, karnında gazlı bez unutulduğunu ileri sürdü. İddiaya göre,  Adana'da 3 çocuk annesi Birgül Şeyban'ın (45), 14 yaşındaki Eren adlı çocuğu omirliğindeki problemden dolayı engelli kalarak tekerlekli sandalyeye mahkum oldu. Ailenin hastaneye götürdüğü çocukları hakkında doktor, yapılacak ilik nakli sonrası ayağa kalkabileceğini söyledi. Bunun üzerine anne, baba ve iki kardeş ilik ilik örneği verdi. Verilen örnekler uyumlu çıkmayınca bu kez doktor, anneye hamile kalması durumunda göbek kordonununda ilik görevi göreceğini bildirdi. Anne Şeyban hamile kalmaya hazırlanırken bundan 3 yıl önce şiddetli karın ağrısı şikayetiyle  Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan genç kadına sistoskopi yapıldığı söylenerek hastaneden taburcu edildi. Ağrıları dinmeyen ve 15 boyunca ayağı kalkamayan Birgül Şeyban tekrar hastaneye gitti. Tekrar ameliyata alınan Şeyban'ın bu kez rahmi alındı. Ağrıları dinmeyen talihsiz kadın, 3 kez de bağırsaklarından ameliyat edildi. Hamile kalıp engelli çocuğunu kurtarma ümidi kalmayan genç kadının ağrıları da 3 yıldır devam ediyor."Yanlış ameliyat yüzünden rahmim alındı"Birgül Şeyban, 3 yıl önce karın ağrısıyla  Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Hastanesine gittiğini belirterek, "Sistoskopi yapacaklarını söylediler. Bu işlem yapıldı ben çıktığımda her tarafım ağrıyordu. Bana sistoskopi yapacaklarını söylediler ama ameliyat yapmışlar ondan sonra düzelemedim. Her gün karın ağrısından morfin almaya başladım acıları indirmek için. 3 yıldır karın ağrısını çekiyorum o ameliyattan sonra benim rahmim alınmış. Yanlış ameliyattan dolayı bıçak değmiş ve kan toplayıp büyüme yapmış sonrasında rahim, bağırsağa yapışmış bu yüzden rahmim alındı. Bu işlemler yapıldı ama ben rahat değilim ağrılarım çok fazla" diye gözyaşlarına boğuldu."Para pul değil, sancıdan kurtulmak istiyorum"Şeyban, şimdi de bağırsaklarının yapıştığını söylediklerini anlatarak, "Bunu üstlenecek hiçbir doktor yok Allah rızası için Cumhurbaşkanımdan, Başbakanımdan bana yardım etmelerini istiyorum. Ben para pul istemiyorum yalnızca ameliyat olup sancıdan kurtulmak istiyorum. Sabahlara kadar iki büklüm oturuyorum ben artık sancı çekmek istemiyorum" diyerek ağladı.

İstanbul'da başka bir doktorada gittiğini, bağırsaktan ameliyat olduğunu kontrole çağırdığını ama engelli çocuğu olduğu için gidemediğini anlatan Şeyban, "Maddi durumumda yok, bittim artık ben. İçimde bir şey unuttuklarını söylüyorlar. Gazlı bez olduğunu söylüyorlar ben bunun ne olduğunu öğrenmek istiyorum bir doktor diyor ki yama atılmış bir doktor da diyor ki gazlı bez kalmış. Yama idrar kesesine yapışmış, alırsak yaşamazsın diyorlar." dedi.

Engelli çocuğu için hamile kalması gerektiğini ancak doktor hatası yüzünden hamile kalamadığını ifade eden Şeyban, "Engelli çocuğuma ilik nakli yapılacaktı ve hamile kalmam gerekiyordu ama hamile kalamıyorum bu yüzden çocuğuma ilik naklide veremeyeceğim. Rahmim alındı çocuğumun da hayatından ettiler benimde. Mahkemeye verdim ancak valilik doktor hakkında yargılanma izni vermedi sonuç elde edemedik. Ben burada 3 yıldır sancıyla yaşıyorum" dedi.Öte yandan, hastane yönetimi ise genç kadının iddialarının araştırıldığını bildirdi.

Bu haber toplam 1,732 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Sağlık  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0078
Güneydoğu Haber