Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
Evlerden 700 üzerinde ceset toplandı
13 Nisan 2020 / 17:45
Evlerden 700 üzerinde ceset toplandı
Güney Amerika ülkesi Ekvador'da koronavirüsten en çok etkilenen Guayaquil kentinde evlerden 700'den fazla cesedin toplandığı açıklandı.

Güney Amerika ülkelerinden Ekvador'da koronavirüs salgını nedeniyle sağlık sisteminin çökmesinin evlerden ölülerin alınmadığı ve cenaze hizmeti verilmediği için yaşayan kriz devam ediyor. Ülkede koronavirüsün merkez üssü haline gelen Guayaquil kentinde bulunan evlerden 700'den fazla ceset çıkarıldığını açıklandı.

Ekvador'un Guayas eyaletinin başkenti Guayaquil'de yaşanan kaosun ortaya çıkmasıyla oluşturulan Ortak Görev Gücüne başkanlık eden Jorge Wated, "Evlerde görev gücüyle birlikte topladığımız ceset sayısı 700'ü aştı" ifadelerini kullandı. Wated, koronavirüs salgını sırasında evlerden çıkarılanların kaçının virüs nedeniyle hayatını kaybettiğini bilmediklerini belirtti.

Güney Amerika'nın Wuhan'ı olarak kabul edilen Guayaquil'de yetersiz sağlık sistemi nedeniyle ölüler çöp poşetlerine ya da karton tabutlara konularak ailelere teslim ediliyor. Ayrıca bazı vatandaşlar sahipsiz cesetleri sokaklarda yakıyor. Öte yandan, Ekvador'da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 333'e, toplam vaka sayısı ise 7 bin 466'ya yükseldi.

Kaynak: İHA

Kaynak: Haber 7

Bu haber toplam 383 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Dünya  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0161
Güneydoğu Haber