Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
Ceyhan'da yaşlıların ihtiyaçları karşılanacak
23 Mart 2020 / 15:23
Ceyhan'da yaşlıların ihtiyaçları karşılanacak
Adana'nın Ceyhan ilçesinde, korona virüs tedbirleri kapsamında 17 ekiple, salgından en çok etkilenen yaş grubunda yer alan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olup da yalnız yaşayan, bakacak kimsesi bulunmayan ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlar ziyaret edi

Adana'nın Ceyhan ilçesinde, korona virüs tedbirleri kapsamında 17 ekiple, salgından en çok etkilenen yaş grubunda yer alan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olup da yalnız yaşayan, bakacak kimsesi bulunmayan ihtiyaç sahibi tüm  vatandaşlar ziyaret edilerek sağlık ve temel ihtiyaçları karşılanacak.

 

 

 


Kaymakam Dr. Bayram Yılmaz'ın düzenlediği toplantıda 65 yaş ve üstü ile bağışıklık sistemi düşük olan vatandaşlara yönelik tedbirler ve yapılacak çalışmalar görüşülerek karara bağlandı.


Ceyhan ilçesinde ilk tespitlere göre 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olup da yalnız yaşayan ve bakacak kimsesi bulunmayan ihtiyaç sahibi bin 573 vatandaş bulunuyor.


Kaymakamlık tarafından Emniyet MüdürlüğüJandarma Komutanlığı, Sağlık Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü personelinden oluşturulan 17 ekiple, salgından en çok etkilenen yaş grubunda yer alan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olup da yalnız yaşayan, bakacak kimsesi bulunmayan ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlar ziyaret edilerek sağlık ve temel ihtiyaçları karşılanacak.


Toplantıda, diğer vatandaşların da zorunlu olmadıkça, kendilerinin, ailelerinin ve çevresindekilerin iyiliği için, ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkmamaları ve kamuya açık alanlarda dolaşmamaları yönünde bilgilendirilmelerine karar verildi.Kaynak: İHA

Bu haber toplam 406 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Adana Güncel  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0061
Güneydoğu Haber