Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  18 Punto16 Punto14 Punto12 Punto
Arif ARAPKİRLİ
Arif ARAPKİRLİ
25 Şubat 2020 Salı 11:38
Adana Turizminin Neferleri
Adana'da  turizm duayeni  meslektaşlarımın Adana şehrimizin konaklama ve gastronomi destinasyonu olmasının vermiş olduğu azami sorumluluk bilincinin farkındalığı münasebetiyle; başta Valilik Makamı” -Hususiyetle Sayın Valimiz Mahmut DEMİRTAŞ Beyefendinin  önderliğinde –“ve himayesinde, İl ve ilçe Belediyeleri, İl kültür ve Turizm Müdürlüğü,Adaso,ATO,ATB,AOSB ve diğer  sivil toplum kuruluşlarının da özverili gayretleriyle “Gastronomi ve turizm organizasyonları konusunda ciddi mücadeleler veren  ve festivaller şehri'  unvanını hak eden, bu payeyi  perçinlemek adına ,gece gündüz demeden senkronize olarak,” biz bu şehir için en iyi daha neler yapabiliriz ve nasıl başarılı olabiliriz “noktasında hareket etmeleri ve tabiatıyla  bu şehrin  hala sapasağlam bir şekilde daha da ileriye dönük  muvaffakiyetler silsilesiyle ilerlemeleri şehrimiz için  güzel günleri müjdelemektedir.
 
 
Şehrimizin önde gelen turizm ve gastronomi dernekleri de kendi içlerindeki profesyonellerle turizme nasıl daha fazla katkıda bulunabilir ve hizmet verebiliriz düşüncesiyle  hummalı bir şekilde çalıyor olmalarına her gün tanıklık ediyoruz.
 
 
Gerek Gastronomi ve Turizmciler Derneği gerekse de Adana Aşçılar Derneği, Pastacılar Derneği, Lokantacılar Odası,Adapar,,Adana gastronomi Fikir Kulübü,Çuktop  ve daha adını burada zikredemediğim nice  meslek erbapları Adana’da seferberlik ilan etmiş vaziyetteler. Meslek erbapları derneklerinin kurucuları, başkanları, yönetimi ve üyeleri ile  birlikte olağanüstü büyük fedakârlıklar içerisinde Adana’ya katkı sağlamanın yurt içinde ve yurt dışında mücadelesini vermektedirler.
 
 
 Kadim Meslek üstatlarımız, Süleyman Polat, Derviş göçmen, ,Tayyar Zaimoğlu, Ümit Adnan Özden ve diğer Profesyonel Turizmci meslektaşlarımızın hummalı gayretleri bizi gerçekten çok heyecanlandırmaktadır. Gayretlerin şehrimiz için büyük bir şans olduğu kanaatindeyim. Şehrimizin bölgenin yıldız şehri olarak devam etmesi için çabalarını esirgemeyen bu muazzam kadro; Adana’nın Turizmde Allah’ın izniyle şahlanmasına vesile olacaktır.
 
 
 “İlimizde gerçekleşen ve gerçekleşecek olan Portakal Çiçeği Festivali, Lezzet Festivali ve diğer etkinliklerle şehrimizin uluslararası tanıtımı ve kalkınmasında kilit rol oynayacaktır.
 
 
 Bu vesileyle gerek yurt içinden ve gerekse yurt dışından bu muhteşem turizm şölenine yer almak isteyenlere mutlaka festivalin adrenalin dolu bu ambiyansına ortaklık etmelerini öneririm.
 
 
***Unutmayalım ki “Eğer biz misafirlerimizi şehrimizden memnun edemezsek; başkaları memnun edecektir”
 
Kalın sağlıcakla…
 
Saygı ve sevgilerimle…
 
Bu yazı toplam 7341 defa okunmuştur.  
Kalan Karekter Sayısı : 500
Yazarın Diğer yazıları
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -1.4805
Güneydoğu Haber