Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
ADANA,HAVA LİMANİNA SAHİP ÇIKIYOR !
13 Haziran 2022 / 15:15
ADANA,HAVA LİMANİNA SAHİP ÇIKIYOR !
Hiçbir Adana'lı 85 yıllık havalimanının kapatılmasını istemiyor.Şakirpasa havalimanının hava ulaşımına devam etmesi Adana ve Osmaniye'liler tarafından şiddetle arzu ediliyor.
Adana'nın ; Mersin ve Osmaniye ile birlikte kullandığı, 2021?de 3 milyon yolcunun yararlandığı havalimanını için, 4 kat fazla yolcu garantisi verildiği iddiası kafalarda soru işaretlerine yol açtı.
 
Ekonomik krizle birlikte yükselen uçak bilet fiyatları,gerileyen kişi başı gelir düzeyi, Adana ve Osmaniye açısından 35 km.lik uzaklaşma ,2021 yılı yolcu sayısı olan 3 milyon yolcu sayısına bile  ulasılabilmesinin sürpriz olacağı herkesin dilinde.12 milyon yolcu garantisi Adana ve Mersin'lilerce  objektif bulunmadı.
 
ÇUKUROVA BÖLGESEL HAVALİMANI
 
Çukurova Bölgesel hava limanının açılmasına kimse karşı çıkmıyor.Aksine bu tarz ve ölçülerde bir hava limanı bolge için yararlı bir yatırım.
Yeni havaalanın, bölgesel olarak açılması,büyük uçakların inip kalkmasının  turizme ve tarım ürünleri ihracatına olumlu katkılar sağlayacağı beklenmektedir.Bu açıdan bölgesel havalimanı önemli bir işlev gorecektir.
Adana ve Mersin'de aktif olarak çalışacak 2 havalimanı çok daha yararlı olacaktır.Adana Şakirpaşa Havalimanının daha uzun yıllar hizmet vermesi rasyonel ve ekonomik olacaktır.
 
Karatas'ta kurulacak Sera OSB ve Su ürünleri OSB'nin ihracat kolaylığı açısından Karataş ile bölgesel havalimanının bağlantı yolunun öncelikli olarak inşa edilmesi büyuk önem taşıyor.Bu yol için yıllardır yaptıgımız ikazlar ve talepler şimdilik karşılanmadı ancak daha fazla da geciktirilmemeli.
Bu haber toplam 85 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Adana Özel  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
AmdYazılım
Güneydoğu Haber