YENİ BİR HAYAT

     Bir gün bir anda kırılıverir hayat....Gökler çöker yeryüzüne, dünya başımıza yıkılır....Birden her yer kararıverir. Başımız dumanlı, kalbimiz buruk, ruhumuz pişmanlıklarla dolu, ellerimiz bomboş, bedenimiz yorgun öylece kalıveririz. Sözcükler kaybolur, biz kayboluruz, herkes kaybolur...Her yer kum gibi insan kaynar ama gözlerimiz yapayalnızdır. Sığınacak bir liman arar kalbimiz....Sakin, dingin bir şekilde ruhumuza dokunacak, kalbimizi onaracak, hayatı aydınlatacak bir liman....

     Eller duaya açılır, gönül penceresinden bakan ruhlar aile sıcaklığını hisseder ılık ılık...Bu limandaki herkes hiç hesapsız sımsıcak kucaklayarak sarmalar bizi...Gözlerimizi kapatıp içimize akan sıcaklığı damla damla bütün bedenimizde hissederiz. Bu sıcaklık bazen bir anne kucağı, bazen bir baba bağrı, bazen abla veya abi eli, bazen kardeş gülümsemesi, bazen amca omuzu, bazen yenge sevgisi, bazen yavrumuzun masumiyetidir.... Dua gücümüz, sabır azığımızdır artık.

     Hayatın üzerine çöken gece, kalbimize akan duanın gücüyle,  limandaki sulardan yansıyan ışıltıyla bir sabah aydınlanmaya başlar. Gözlerimiz ışıldar, ruhumuz nefes alır, başımız göklere çıkar, içimiz sevgiyle taşar. Engin gökkubbenin altında ellerimizi açıp şükürler ederiz. Hayatımıza yepyeni bir bahar gelmiştir artık. Her şey canlanıp filizlenmeye başlar, dört bir yanımız yeşerir...Etrafımızı kaplayan bahar çiçekleri daha güzel kokar, sular daha coşkun çağlar, güneş daha parlak doğar.

     Belki bazen hayatın kırılmasında bizim bilemediğimiz hayırlar gizlidir. Kara kışların ardından baharların geldiği gibi, kara gecelerin ardından güneşin doğduğu gibi kırılan hayatın arkasından da  güneşin doğuşuyla baharlar gibi tazelenmiş yepyeni bir hayat başlayabilir.

     İnşallah her zaman arkamızda sırtımızı dayayacak limanlarımız olur ... Aheste aheste kürek çekerek, göklerde uçarak, içimiz huzurlu yol almak dileğiyle...

 

 

http://www.adana01haber.com/ sitesinden 02.07.2020 tarihinde yazdırılmıştır.