Çok Okunanlar
Karakter boyutu :  20 Punto18 Punto16 Punto14 Punto
32 yıl sonra bir ilk! Vatandaşlar şaşkınlık yaşadı
15 Ağustos 2017 / 09:06
32 yıl sonra bir ilk! Vatandaşlar şaşkınlık yaşadı
32 yıl sonra bekçilik uygulaması geri döndü. İstanbul'un mahallelerinde geceleri nöbet tutacak 386 bekçi, işbaşı yaptı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nce mahallelerde güvenliğin sağlanması için seçilen, Özel Harekat polislerinin de katıldığı derslerde araç durdurma ve silah kullanma teknikleri eğitimlerini başarıyla geçen 386 bekçi, ilk mesailerine çıktı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Kentin farklı noktalarında güneşin batışından (22.00-06.00) doğuşuna kadar görev yapacak bekçilere ilk gün devriyesinde polisler eşlik etti. 

VATANDAŞLAR ŞAŞKINLIK YAŞADI

Cadde ve sokaklarda devriye gezen bekçileri karşılarında görünce şaşkınlık yaşayan vatandaşlar, bekçilerin kentte asayişe katkı sağlayacak olmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi. Esnaf ve vatandaşlar, bekçilere görevlerinde başarı diledi. 

Bazı vatandaşlar "bekçi" denildiğinde Kemal Sunal'ın "Bekçiler Kralı" filminin akıllara geldiğini, bekçileri gördüklerinde ve düdük sesini duyduklarında nostalji yaşadıklarını ifade etti. 

Vatandaşlar ayrıca, bekçilerin genç olmasının da asayiş uygulamaları için önemli olduğunu vurguladı. 

Her mahallede en az iki kişi nöbet tutacak bekçiler, ana ve ara arterlerde özellikle hırsızlık olaylarına karşı mücadele verecek. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nce 8 Şubat'tan itibaren bekçiliğe müracaat eden 8 bin 320 kişiden 700'ü seçilmişti. Eğitimi süren 136 ve diğer işlemleri devam eden 178 kişi olmak üzere 314 bekçinin daha sonra göreve başlayacağı bildirildi. 

Bu haber toplam 175 defa okunmuştur
Kalan Karekter Sayısı : 500
Güncel  => Diğer Haberler
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. -0.0095
Güneydoğu Haber